Impressium
Impressium – Stal nierdzewna została wynaleziona prawie 100 lat temu, ale dopiero w ostatnich kilkunastu latach zaczęła był powszechnie stosowana w budownictwie i architekturze. Impressium Najpierw w latach osiemdziesiątych jej zalety docenili architekci najwyżej rozwiniętych państw, a w ostatnich kilku latach pojawiła się ona także w Polsce.

Inox
google.pl

INOX Stainless World
Sp. z o.o.    Sp.K.

Gronówko 23B
64-111 Lipno k. Leszno

Tel. +48 65 529 86 23
Tel.kom. +48 780 094 631
e-mail: office@inox-sw.eu
biuro@inox-sw.eu

 

NIP:   6972332052

NIP- EU:   PL 6972332052

EORI: PL697233205200000

KRS: 0000666572

Impressium nierdzewna została wynaleziona prawie 100 lat temu, ale dopiero w ostatnich kilkunastu latach zaczęła był powszechnie stosowana w budownictwie i architekturze. Najpierw w latach osiemdziesiątych jej zalety docenili architekci najwyżej rozwiniętych państw, a w ostatnich kilku latach pojawiła się ona także w Polsce.

Impressium Stale nierdzewne są stopami żelaza zawierającymi co najmniej 11% chromu. Uzyskuje one swoje właściwości antykorozyjne dzięki tworzeniu się powierzchniowej warstwy tlenków chromu. Warstwa ta jest niezwykle trwała i nawet w przypadku mechanicznego lub chemicznego uszkodzenia powierzchni stali, natychmiast odbudowuje się, dzięki czemu zachowane pozostają właściwości antykorozyjne materiału.

Inox Stainless World Stal nierdzewna jest materiałem wyjątkowo trwałym i praktycznym, a jednocześnie szlachetnym i eleganckim. Dzięki różnorodności gatunków i rodzajów powierzchni oraz szerokiej palecie produktów jest ona w stanie spełnić najbardziej wyszukane wymagania stawiane materiałom budowlanym i wykończeniowym przez architektów oraz dekoratorów wnętrz. Trwałość elementów wykonanych ze stali nierdzewnej jest nieporównywalna z większością innych materiałów wykończeniowych. Ich wygląd nie zmienia się przez dziesiątki lat.

Jedną z zalet stali nierdzewnej jest jej ekologiczność stal nierdzewna posiada atesty do stosowania jej do produkcji urządzeń mających kontakt z żywnością i wodą, jest to materiał w pełni bezpieczny dla ludzi i środowiska. Stosując stal nierdzewną unikamy konieczności stosowania farb i innych zabezpieczeń antykorozyjnych, których użycie nie jest obojętne dla środowiska.

Długi cykl życia produktów wykonanych ze stali nierdzewnej pozwala na oszczędzanie energii w związku z ograniczeniem procesów produkcyjnych np. tłumik ze stali nierdzewnej może służyć przez cały okres eksploatacji pojazdu, podczas gdy wykonany z innych materiałów będzie w tym czasie kilkakrotnie wymieniany. Stal nierdzewna łatwo poddaje się recyclingowi (złom jest powtórnie topiony).

Przetwarzanie złomu ze stali nierdzewnej jest ekonomicznie opłacalne, sprawdzone technicznie i rzeczywiście realizowane. Każdy przedmiot ze stali nierdzewnej zawiera średnio ok. 60% materiałów pochodzących z odzysku.

Inox
Inox
Inox